Varga László kaposvári megyéspüspök a kaposvári egyházmegye YouTube-csatornáján közzétett videóban hívott meg bennünket a Remény évében, havi egy nap szigorú böjtre és imára az áldozatok gyógyulására felajánlva. Kifejtette saját tapasztalatait is a böjttel kapcsolatban, valamint evangéliumi példát is hozott, hogy miért fontos felvennünk a szellemi harcot.
Biblia
Ne felejtkezzünk el a 3. Isteni személyről! Megesik, hogy néhányszor kicsit a háttérben hagyjuk a Szentlelket, vagy egyszerűen úgy érezzük, hogy nem ismerjük annyira, mint például Jézust. És így előfordulhat, hogy pont ahhoz nem imádkozunk és kérjük a segítségét, aki imára buzdít minket és a bölcs gondolatokkal megajándékoz.
Íme egy ima, amit XIII. Leó pápa a sátán elleni harchoz segítségként írt nekünk. Részt vettem pár napja Kerényi Lajos atya egyik előadásán, ahol újra hangsúlyozta, hogy mennyire fontos, hogy erről az imádságról se feledkezzünk el, hanem kérjük Szent Mihály arkangyal közbenjárását, hogy segítsen ellenállni a gonosznak.
Szodoma és Gomora története sokak számára úgy tűnik, mintha csak mitológia lenne. Vannak, akik azt sem hiszik el, hogy a szóban forgó városok egyáltalán léteztek, az pedig végképp hihetetlenül hangzik, hogy Isten égből jövő tűzzel eltörölte volna a településeket – lakóival együtt – a föld felszínéről. Azonban régészek egy csoportja Dr. Steven Collins vezetésével (aki felfedezéséről könyvet is írt) egyértelmű bizonyítékokra bukkantak.
Június közepén útjára indítottuk a 28 nap az Apostolokkal kihívásunkat, melynek keretében minden nap elolvastuk az Apostolok Cselekedeteinek egy-egy fejezetét, így szűk egy hónap alatt a végére jutottunk a Biblia ezen könyvének. Bár a kihívás néhány napja véget ért, a lelki gyümölcsök még ott munkálkodnak bennünk – és örömmel osztottátok meg velünk, hogyan gazdagodtatok a közös Szentírásolvasás által!
Milyen szakra jelentkezzek? Elvállaljam ezt a munkát? Adjak-e esélyt ennek a fiúnak/lánynak? Hogyan töltsem hasznosan a nyaram? Készen állok a házasságra? Sok fontos kérdés foglalkoztathat bennünket, amelyek esetében nem mindig könnyű döntést hoznunk. Szerencsére van mennyei segítség a kezünkben!
„Jaj, hagyjad, csak szerelmes!” – valószínűleg találkoztunk már ilyen és ehhez hasonló mondatokkal, melyekben pejoratív értelemben, bántóan hivatkozott valaki a szerelemre, úgy, mint egy megvetendő, bugyuta érzésre. Engem, mint hamarosan házasulandó fiatalt bánt ez a hozzáállás. Tényleg így kéne közelítenünk a szerelemhez, ami a mi tökéletes Istenünk alkotása?
Mit nyerünk azzal, ha életünkben kikerülhetnénk a szerencsétlenkedést, a kísérletezést, és így tökéletes pillanatokat gyárthatnánk magunknak? És vajon mit veszíthetünk? Mire tanítanak bennünket a fájdalmak és saját mulasztásaink? Van-e helye ezeknek az életünkben? Egyik olvasónk, Thaly Tünde az alábbi kérdéseken gondolkodott el az 57 másodperc c. film hatására.
Nagyjából 5 éve olvastam el először a teljes Bibliát, ha nem is lineárisan az első laptól az utolsóig, de mind a 73 könyvet, a saját beosztásom szerint. Azt hiszem, függővé válhattam, mert 2 évvel később ismét belekezdtem, és – csiszolgatva kicsit az olvasási terven – ismét elolvastam a teljes Szentírást. Most, 3 év elteltével, ismét egyre erősebb lett bennem a késztetés erre.
A Netflix sci-fi thriller sorozata 2016-ban debütált, pénteken már a negyedik évad utolsó két epizódjának premierjét mutatta be a streaming szolgáltató. A Stranger Things (magyarul: Különös Dolgok) szereplői traumákat élnek át, néha az interdimenzionális szörnyekkel való találkozásukból, máskor viszont nagyon is valós tragédiákból. De mégis mit taníthat ez nekünk a Bibliáról? Erről szól többek között ez az írás!