Az érettségi időszaka sokak számára feszültséggel és megfelelési kényszerrel jár – mintha a jegyek és százalékok határoznák meg az értékünket és jövőnket. Pedig van egy mélyebb, örök érvényű igazság: Isten szeretete nem pontszámokhoz kötött.

Az érettségi időszaka sokak számára feszültséggel és megfelelési kényszerrel jár – mintha a jegyek és százalékok határoznák meg az értékünket és jövőnket. Pedig van egy mélyebb, örök érvényű igazság: Isten szeretete nem pontszámokhoz kötött.
Ma lesz az első választás a konklávén Rómában, és biztosan sokan várjuk izgatottan, hogy ki lesz a következő szentatya. Az esélylatolgatás helyett segítsük inkább a bíborosokat és egyházunkat imáinkkal a következő napokban!
Kedvesen mosolyog egy pap a plakáton, amelyen az adónk 1 százalékának felajánlását kéri az egyháznak… de melyiknek is? Elsőre a papi reverenda alapján azt hihetnénk, a Magyar Katolikus Egyház hirdetését látjuk, de ha jobban megnézzük, az Ökumenikus Egyház reklámjáról van szó. De kik ők? Egyáltalán valódi egyház-e, vagy valami egészen más?
Az igazi szabadság és hiteles keresztény élet kulcsa abban rejlik, hogy fontosabbá válik számunkra Isten véleménye, mint az embereké, és hogy képesek vagyunk megbocsátani – elsősorban önmagunknak, majd másoknak is. A Csákay-házaspár cikke a megbocsátás felszabadító erejéről, a haragtartás romboló hatásáról szól, miközben arra hív, hogy életünk minden helyzetében Isten útmutatására hagyatkozzunk.
A Magyarországi Református Egyház Rálátás című podcast-sorozatában a fiatalok közötti bántalmazásról is beszélgettek. A podcast célja ledönteni a generációk közötti gátakat, a felnőtteknek rálátást biztosítani a fiatalok helyzetére, mentális állapotára, lelkivilágára. Ahogy Ablonczy Áron, a podcast házigazdája mondta: „az a vágyunk, hogy rálátást nyerjünk a fiatalokat érintő fontos kérdésekre, és közben azt is hisszük, hogy Istennek is van rálátása ezekre a témákra, sőt válaszai is.”
A Vatikán ezen a héten hirdette ki, hogy május 7-én kezdődik a pápaválasztó konklávé. A bíborosok már Rómában tanácskoznak és hamarosan beköltöznek a Szent Márta-házba. Dr. Tóth Tamás atya, egyháztörténész gyűjtötte össze, hogy melyek a legfontosabb tudnivalók a konklávéról!
A tavaszi időszakot mindig a megújulás fogalmához kapcsoljuk. Valami új, valami friss, valami izgalmas. Nem csak a természet éled újjá gyönyörű színpompában, hanem az emberi lélek is kibontakozik a téli szürke és felhős fásultságából. Ilyenkor alkotni kíván az ember, barátkozni, ismerkedni, felfedezni valami egészen új vonzalmat az életében. Ilyenkor tervezünk. Tervezzük a jövőt. De ne felejtsük el értékelni és átélni a csendet sem!
„A zene ott is hatni képes, ahol esetleg a szavak nem használnak” – vallja Szávay László, a Református Közéleti és Kulturális Alapítvány munkatársa, aki a 777-nek mesélt a Református Zenei Fesztiválról, amelyet idén május 30. és június 1. között tartanak. A huszadik alkalommal megrendezett fesztivál célja, hogy örömöt közvetítsen – nem pusztán vidámságot, hanem az Istentől kapott élet teljességét. A esemény szervezője szerint a programokban idén kiemelt szerepet kap az ifjúság megszólítása, de minden korosztály találhat magának lelki és zenei élményeket, a klasszikus zenétől a népzenén át a jazzig.
Meg nem hallott hangok – háborús helyzetben élő nők konferenciája Libanonban – címmel jelent meg egy tudósítás a reformatus.hu-n Berecz Júlia tollából, aki a Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatal Külügyi Osztályának vezetőjeként részt vett az április elejei konferencián. A 777-nek lehetősége nyílt kérdezni Júliát a Libanonban tapasztaltakról, a konferencia hasznosságáról, a keresztényi lét békeorientáltságáról, kárpátaljai testvéreink segítéséről.
Nemrég arra kértünk titeket, hogy küldjétek el nekünk, ha van meghatározó élményetek Ferenc pápáról. Fogadjátok szeretettel Mária beszámolóját, aki a Szentatya második magyarországi látogatásakor tudott jelen lenni, legelöl. Mindez épp a születésnapja után történt.