Megnyílt a Szó-Tér, egy új közösségi hely a budapesti egyetemi missziók számára. Ha a Kálvin téren járva betérünk ide akkor többek között a Károli, SOTE, ELTE, Műszaki Egyetem, Nemezeti Közszolgálati Egyetem keresztény diákjaival találkozhatunk. Ha eddig nem tetted volna, ez most egy emlékeztető, keresd fel egyetemed keresztény közösségét és csatlakozz a Szó-Tér csapatához!
A Dunamellék egyházkerület vezetése a Budapest-Északi Református Egyházmegyével közösen úgy döntött, a 2024-es tanévtől az egyetemi missziók rendelkezésére bocsátja a korábbi Adna kávézó épületét. Erre leginkább azért volt szükség, mert kinőtték az előző helyet, az imareggelik során már szűkösen voltak a hallgatók.
A Szó-Tér az egyetemi missziók és a Károli Egyetemi Lelkészség által vált pezsgővé. Remek alkalom ez az ismerkedésre, kapcsolatépítésre, hiszen itt nem csak a saját egyetemedről találkozol emberekkel, akiknek viszont egy nagy közös célja van, életüket Jézusra építeni.
A programokat a különböző missziós csoportok együtt szervezik meg.
Szerdai imareggelivel indítják a napot, és az 1RE Egyetemi Református Misszió által szervezett istentisztelettel zárják, amit vasárnap esténként az ELTE Misszió valósít meg.
Nekik köszönhetően egy beszélgetéssorozat is útjára indult, témája a művészet és a hit kapcsolata. Minden hónap első hétfőjén keresztyén alkotókkal beszélgetnek. A Károli Egyetemi Lelkészség dicsőítést, az 1RE Egyetemi Református Misszió a keresztyénség megéléséről szóló négyalkalmas kört, a Semmelweis Misszió a Biblia növényeiről szóló előadást és kalligráfiaworkshopot szervez. A Szó-Térben egyéni lelkigondozásra is alkalom nyílik, hiszen a Károli Egyetemi Lelkészség, az NKE Misszió és a Semmelweis Misszió lelkészei is várják hallgatóikat, akik bizalommal fordulhatnak hozzájuk.
A Szó-Tér jó elhelyezkedése és modern kialakítása – van pihenő- és társasjátéksarok és önkiszolgáló teakonyha is – végett nem csak hívő fiatalok számára lehet vonzó, viszont számolni kell azzal a „veszéllyel”, hogy aki ide betér, megismerkedhet a Jóistennel. Masri Mona Aicha, az ELTE Misszió lelkésze szerint szívesen nyitnának például a szemközti épületben működő Kisképző középiskolás diákjai felé is. Ebből következően tehát a Szó-Tér nem kizárólagosan egyetemistákat várja tárt kapukkal.
„Szeretnénk, ha a Szó-Tér olyan hely lehetne, amelynek küszöbén bátran léphetnek be azok, akik keresnek és azok is, akik talán még nem keresők, de valamiért mégis ide érkeznek.”
– nyilatkozta Káposztás Gábor, a Károli Egyetemi Lelkészség lelkipásztora.
A fiatalok bármivel fordulhatnak például Bobok Ágnes lelkigondozóhoz: „Mivel őszintén vágynak a dolgok mélyére ásni, egyértelmű, hogy ebben támogatom és kísérem őket. (…) Talán azért nyílnak meg ennyien nekem, mert próbálok a lehető legőszintébben figyelni rájuk, megérteni a működésüket, komolyan venni a sebződéseiket és a legapróbb sikereiket is. Hiszem, hogy ezekben a folyamatokban Isten is jelen van, én minden lelkigondozottam ügyét igyekszem elé tárni a beszélgetések után.” – mondta a lelkigondozó, az 1RE Egyetemi Református Misszió és a Semmelweis Misszió egyetemi lelkésze.
Hogy miért Szó-Tér névre keresztelték az egyetemi missziók találkozóhelyét? „Ez a név kifejezi, hogy az Igének, a találkozásoknak, a beszélgetéseknek ad otthont ez a tér, miközben a vájtfülű keresztyének számára rámutat a misszió szívére, a Megváltóra. Az élő Ige évében kaptuk ezt a lehetőséget, ezt is kifejezi a névválasztás.” – elevenítette fel a lelkésznő.
Hajdú Bálint Kadosa, a Dunamelléki Missziói Támogató Szolgálat vezetője világosan megfogalmazta a Szó-Tér hivatását:
„…az egyetemistákért végzett szolgálat itt összeér egy nagy közös küldetéssé. Ez a küldetés nem más, mint az evangélium erőterébe bevonzani az egyetemista fiatalokat.”
Forrás: parokia.hu