Február 14-e van, az ikonikus dátum, amire a szerelmesek készülnek, és amiről annyi kép kerül ki az Instára. Gondolkoznak, hogy mi legyen a meglepetés a másiknak, ajándékot készítenek, vagy vesznek és közös programot szerveznek. Pedig őszintén szólva nem tudom, ma miért kéne jobban kifejeznem a szeretetemet, mint egy átlagos szerdán. Na de milyen ajándékok után kéne vágyódnunk igazából?
Éppen ma olvastam egy kis könyvecskében arról, hogy mik a Szentlélek ajándékai. Bár már többször is olvastam életem során, de ma jó értelemben egy kis pofon volt látni, hogy mikre kéne törekednem, „milyen ajándékokkal kéne meglepnem” a másikat. Nem a csokitól, vagy szívecskéktől lesz igazán több a kapcsolatunk.
„A Lélek gyümölcse viszont: szeretet, öröm, békesség, türelem, kedvesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás.” (Gal 5, 22-23)
Ahogy olvastam a szavakat, rá kellett jönnöm, hogy erősen vannak hiányosságaim iagzából mindegyikben… Fájdalmas felismerés volt, de mindenképpen szükségszerű.
Mindegyik eredendően Isten ajándéka, de ezek gyakorlásával válhatunk igazi áldássá, ajándékká mások számára.
Csokit könnyebb szerezni mint, hogy türelmes, kedves és szelíd legyek. Ahogyan olvastam ezeket a szavakat, azt éreztem mintha tükröt tartana nekem az Úr.
Nagyon sok mindent elvárok a másiktól, de valójában én mit adok?
Lehet tárgyi ajándékot is adni, de hosszú távon nem lesz tartós a kapcsolatom, ha a Szentlélektől kapott ajándékaimat nem osztom meg a barátommal, barátnőmmel, illetve mindegyik másik emberrel is. De a párkapcsolatom ugyanúgy üres és száraz lesz nélkülük. Ezek azok az ajándékok, amik odaadására törekednem kell. Sokszor nagyon nehezen megy, újra és újra elbukom abban, hogy jól szeressek, hogy ne tartsam a saját elvárásaimat sokkal fontosabbnak mint a másikat, hogy ne kapjam fel a vizet egy-egy mondatom…

Fotó: pixabay.com
A fizikai ajándékok mellett és helyett törekednem kell arra, hogy én magam is ajándék legyek a másiknak. Jó szerintem a mai nap arra is, hogy végiggondolhatom, miben kell még fejlődnöm, mivel szerethetem jobban a másik embert.
És ez csak akkor lesz igazán gyümölcsöző, ha Istennel együtt járok a szerelem útján is!
Az Ő tökéletes szeretetének hiányában nem fogok tudni jól szeretni. „Szeretet az Isten; aki a szeretetben marad, Istenben marad, és Isten őbenne.” (1Jn 4,16). Önző és gyarló ember vagyok, és jónéhányszor várok el olyat, amit amúgy én nem teszek meg.
Ne akarjunk a világ szerint menőnek tartott Valentin-napot! Mert a csoki elfogy, a rózsa elszárad és a plüss maci szétszakadhat, de ezek a belső erények, amelyekkel Isten megajándékoz bennünket, hogy ajándékok lehessünk másoknak és szerető társakká váljunk, örökre szólnak!
Ima a Szentlélekhez, hogy igazán keresztény módon tudjuk megélni a szerelmet:
Drága Szentlélek,
segíts, hogy szeressek, akkor is, amikor a legnehezebb, vagy látom a másik gyengeségét!
Örüljek az apróságoknak is, és a másik szeretetének, örüljek, akkor is, amikor a szürke hétköznapokat éljük!
Segíts, hogy Krisztus békéjével tudjak élni, és ne bántsam meg a társamat, ne keressem a vitákat!
Segíts, hogy türelmesen magyarázzak, és beszélgessek, hogy meglássam a szívét, ne csak a testét!
Legyek drága Szentlélek, olyan kedves, mint Jézus volt! Segíts, hogy minden tettemet áthassa a kedvesség, és ez fényként ragyogjon a szerelmünkben!
Segíts jóságosnak maradni minden nézeteltérés közepette, és maradjak gyermeki, ahogyan Jézus kérte! Ne a nehézségek határozzák meg a lelkemet, hanem Isten ígéretei!
Segíts, hogy hűséges legyek Istenhez és a társamhoz is! Hűséggel éljek, ha éppen nehéz, vagy fáradt vagyok, hűséges legyek akkor is, ha sokkal könnyebb lenne feladni!
Segíts szelídnek lenni, mint a galamb. Ne fecsegjek feleslegesen, és ne haragudjak! Segíts a vitákban is szelíd lenni, hogy meghalljam a társam véleményét is. Vedd el a sértődést és formálj, hogy ne legyek önfejű!
Segíts tisztán szeretni, hogy önmegtartóztató legyek és ne akarjak én elvenni, hanem mindig csak adjak! Segíts, hogy a testi vágyakat legyőzzük és elsősorban a másik lelkét szeressük!
Ámen
És ne feledkezzünk el Szent Bálintról sem, Isten éltessen minden Bálintot!










