Ma minden arra mutat, hogy a boldog élet egyenlő a fájdalommentes élettel. „Ha elég gazdag vagy…ha megveszed ezt az autót vagy azt a hajápolót…ha hatalmat kapsz…nem fogsz többé szenvedni” – üzenik a reklámok, influenszerek. De mi a helyzet valójában a fájdalommal? Miért engedheti meg Isten és hogyan válhat akár a javunkra is? Egy blog C. S. Lewis és Timothy Keller gondolatai nyomán.
Blog
Mi a titka azoknak az embereknek, akik nagy megpróbáltatások idején, erőt vagy épp hitet próbáló kihívások közepette, vagy a mindennapi stressz ellenére képesek egészségesek maradni? Bohár-Kovács Janka pszichológus erről szóló írása a Hétről hétre naplónkban jelent meg először.
Ha van keserédes és vérlázító történet, akkor ez az. Moldvában évtizedek óta küzdenek a pusztinaiak, hogy bemehessenek falujuk egyetlen templomába és végre magyarul hallgathassák Isten Igéjét, legalább vasárnaponként. Tántoríthatatlan elszántsággal igyekeztek elérni céljukat, de még mindig csak félig örülhetnek. Hogy a jászvásári román püspök éppenséggel miért pont a havonta egyszer Bákón tartandó magyar nyelvű misével percre pontosan egybeeső időpontban engedélyezte a pusztinait? Vagy, hogy miért olyan bosszantó egyesek számára három román mise mellett egy árva magyar nyelvű? Jó kérdés!
Nem kell rögtön ágyba bújnunk ahhoz, hogy értékesek és különlegesek legyünk valaki életében.
Mindennap szembesülünk valami igazságtalansággal. Körülvesz bennünket, ott van körülöttünk, látjuk és sokszor a saját bőrünkön is tapasztaljuk. Mit tudunk keresztényként tenni ez ellen? Mennyire kezeljük jól az ilyen szituációkat és merünk-e ráhagyatkozni teljes mértékben Istenre?
Véletlen lenne a veleméri templom ablakainak és festményeinek olyan elhelyezése, miszerint óramű pontossággal esik a napsugár mondjuk december 6-án épp a Szent Miklós freskóra? Derítsük ki!
A 2025-ös jubileumi év megkezdéséhez elengedhetetlen volt, hogy Ferenc pápa december 24-én kinyitotta a Szent Péter Bazilika szent kapuját.
Ahogyan szeretetnyelveink is különbözőek, úgy az imanyelveink is eltérnek egymástól. Van, aki a rózsafüzért imádkozva, van, aki dicsőítve, vannak, akik a Szentírás olvasásával és vannak, akik a csendes jelenlét által fordulnak a Jóisten felé. Ebben a cikkben a Jézus-imáról mint imamódról szeretnék írni, saját tapasztalataim alapján.
Böjtölni az év bármely szakában jó, Jézus bátorított rá, hogy éljünk vele. Most január elején Varga László püspök atya és több neoprotestáns gyülekezet is böjtöt hirdetett. Íme 3+1 ok, amiért én böjtölni szoktam, és amiért azt gondolom, hogy nagy ereje van.
Időnként mondják, hogy „nem így képzelek el egy hívőt” vagy „nem így néz ki egy tipikus keresztény.” Erre azt válaszolom: a hitet nem elképzelni kell, hanem megélni. Isten arra hív minket, hogy élő hitünk legyen, amely nem a holt betűk szintjén marad, hanem a Lélek által éltet minket (2 Kor 3,6).