Az elmúlt napokban a sajtó kiemelt érdeklődését élvezi dr. Kásler Miklós, aki egyes információk szerint az Emberi Erőforrások Minisztériumának miniszteri tisztjét töltheti be májustól. Nem telt bele néhány óra, a jeles tudóst máris megtámadták, ráadásul gyakorlatilag a hite miatt, épp a 777 OFFLINE rendezvényén kifejtett álláspontja(i) alapján. Mint a rendezvény házigazdája, a nemtelen támadások idején szeretnék kiállni mellette.
Dr. Kásler Miklós jelenleg az Országos Onkológiai Intézet főigazgatója, de arról szólnak a sajtóértesülések, hogy hamarosan miniszterként folytatja munkáját. A professzor és Csókay András agysebész nemrégiben a 777 OFFLINE rendezvénysorozatának vendégeiként arról beszéltek, miként szolgálják egyszerre Istent és a tudományt, azaz: Istent a tudományon keresztül. Gyakorlatilag néhány órával azt követően, hogy szárnyra kapott a miniszteri kinevezés lehetőségéről szóló hír, megérkeztek az első támadások is, amelyek azonban véletlenül sem politikai alapon kerültek megfogalmazásra. A helyzet ugyanis az, hogy Kásler Miklóst a hite,
azaz a hitéből fakadó kijelentés miatt támadták meg nemtelenül.
Ez pedig egészen egyszerűen elfogadhatatlan!
Számomra óriási megtiszteltetés, egyben maradandó élmény is volt, hogy márciusban ennek – az egyébként hatalmas sikert aratott – beszélgetésnek a házigazdája lehettem. Két szakmai és lelki kiválóság beszélt bő másfél órán keresztül a hitéről, a hivatásáról, égető és fontos kérdésekről, a közönség pedig (soraiban megannyi orvossal) lebilincselve hallgatta tanúságtételüket.
Mert hiteles volt, mert a szív bőségéből szólt a száj.
Ez pedig rendkívül nagy dolog, amit a hallgatóság tagjai nem csupán megsejtettek, hanem pontosan tudtak.
Ezek után a beszélgetésből kiragadott mondatokkal, aljas módon támadták meg a professzort, nem politikusi, hanem tudós minőségében olyanok, akik az eddigi teljesítményük alapján valószínűleg a bokájáig sem érnek fel. Mert rombolni, támadni mindig nagyon könnyű. Azonban, még ha időigényesebb is, érdemes inkább a teljes képet nézni, a teljes beszélgetést hallgatni, rálelni az összefüggésekre, felfedezni a mondanivaló igazságát és érvényét. Elismerni a tudást és elfogadni a hitbéli meggyőződést.
Megengedhetetlen, hogy ma Magyarországon bárkit azért figurázzanak ki, azért próbáljanak meg nevetségessé tenni, mert a Tízparancsolat jelenti élete alapját és zsinórmértékét. Bárkivel, akit ezért támadnak, közösséget kell vállalnunk, a támogatásunkról biztosítanunk és jeleznünk kell, hogy “eddig és ne tovább!” – legyen az illető bolti eladó, utcaseprő, tanár, tudós, vagy akár miniszteri bársonyszék várományosa.
Az olcsó politikai lejárató akció persze annyit is ér, amennyi energiát kitalálói rááldoztak. Lelkük rajta. Amennyiben a professzor úr politikai szerepet vállal, politikai teljesítményéről később érdemben vitatkozhatunk. Az azonban vitán felüli, hogy egy tisztességes, elismert tudóst (ahogy senki mást sem) nem érhet támadás hitbéli meggyőződése és az alapján kifejtett véleménye miatt.
Professzor Úr, köszönjük, hogy hitéről tanúságot tett nekünk! Önnel együtt mi is maradunk a Tízparancsolat talaján!
Vágvölgyi Gergely
A teljes beszélgetés: