Az evangélium mindig, minden körülmények között nekünk szól. De észrevesszük-e azt a tűpontos üzenetet, ami rávilágít hibáinkra és gyengeségeinkre? Ki tudjuk-e olvasni a ránk vonatkozó részt, átengedjük-e lelkünkön, hogy utána átgondolva, megértve tanuljunk belőle és megpróbáljunk az Úr Jézus Krisztus tanítása szerint élni és cselekedni?
Vélemény
Napjainkban látott napvilágot több, az Egyházban megtörtént olyan eset, ami bűncselekmény, elítélendő morálisan és erkölcsileg egyaránt. Ezek az esetek szembemennek Jézus Krisztus tanításával és az általa alapított egyházi normákkal. De mit tehetünk mi ilyen esetekben? Hogyan tegyünk tanúságot Jézus Krisztus szeretetéről és irgalmáról akkor, amikor rossz sztereotípiák és általánosítások kezdenek kialakulni a Római Katolikus Egyházzal kapcsolatban?
Egyre gyakoribb az emberi kapcsolatainkban a politikai nézetkülönbség. Meddig tudja rombolni a politikai és az általa gerjesztett gyűlöletkampány emberi viszonyainkat? Mit tehetünk mi keresztények, hogy a hit újra közügy lehessen?
Csáky Pál író, Szlovákia korábbi miniszterelnök-helyettese tisztelt meg bennünket azzal, hogy a 777-en írja le gondolatait azok után, hogy Robert Fico szlovák miniszterelnököt a nyílt utcán lőtték meg egy héttel ezelőtt. A felvidéki magyarság ikonikus alakja kendőzetlen őszinteséggel teszi fel a kérdést, hogy vajon merre tart a társadalmunk ezekben az időkben, hova vezetett a primitívbe forduló médiazaj, a politikusok hatalmi versengése.
Példátlan támadás rázta meg Európát, de talán nem túlzás azt mondani, hogy a világot is. Nyitrabányán egy kihelyezett kormányülés után meglőtték Robert Fico szlovák miniszterelnököt. Több lőtt sebbel szállították kórházba, és az állapota jelen tudásunk szerint nagyon súlyos. Ilyen vagy ehhez hasonló merényletre még nem volt példa Szlovákia történelmében. Európa közepén egyre pokolibb az ördög mosolya. Európa vezetői sorra fejezik ki együttérzésüket, de hol marad a közös ima? A közös összekapaszkodás politikai hovatartozás nélkül, mindent félretéve, egy nagy közös ima, egy nagy közös virrasztás.
Az elmúlt időszak kétségtelenül egyik slágertémája a mesterséges intelligencia és a hit kapcsolata lett – a kérdés a hívők között is komoly vitákat generált, például a 777 kommentszekcióiban. Ezért is kértük meg Márkus Tamás András református lelkészt, hogy fejtse ki véleményét arról, hogy a mesterséges intelligenciának van-e helye a templomban. Írása bőven túlmutat ezen a rövid, de annál nehezebb kérdésen is.
Szinte mindegyik hírlap címlapján Böjte Csaba testvér szerepelt hétfő napközben, azonban a ferences szerzetes aligha vágyott most erre a rivaldafényre.
Márkus Tamás András református lelkész nagy tisztelője volt XVI. Benedek emeritus pápának. A 777 felkérésére osztotta meg gondolatait az elhunyt teológusról, egyházi vezetőről.
A közösségi oldalán reagált Kulcsár Dávid, a veszprémi Szent Mihály Főszékesegyházi Plébánia káplánja azokra a hozzászólásokra, amelyek ízléstelennek tartják XVI. Benedek pápa holttestének felravatalozását. Bejegyzését engedélyével változtatás nélkül közöljük.
Múlt héten a Telex kicsit fanyar stílusban számolt be arról, hogy egy egri pap a Facebookon posztjában gyógyszeres dobozhoz hasonló kiszerelésben “reklámozza” a rózsafüzért. Sokan már azzal vádolták a papot, hogy arra buzdítja a hívőket gyógyszer helyett csak imádkozzanak – a teljesen indokolatlan túlkapások eredményeként bejegyzése ma már nem elérhető. A Margaret Blog szerzője, Hornisch Aliz véleménycikkel reagált a Telex írására – ezt változtatás nélkül közöljük.