Ha a keresztényüldözés szót halljuk a legtöbben egyből a Római Birodalom brutalitására gondolnak, fel sem merül sokszor bennünk, hogy a keresztényeket a mai napig érik atrocitások a hitük miatt. Az Open Doors listája szerint évente majdnem ötezer keresztény hal meg a hitéért. Mit tudunk tenni? Hogyan tudjuk segíteni a menekülteket, a rászorulókat? Erről és hasonló kérdésekről kérdeztük Zagyva Richárdot, a Magyar Katolikus Karitász igazgatóhelyettesét, aki a PPKE-BTK-n oktat „Keresztényüldözés a 21. században” tárgyat nekünk.
tanúságtétel
Vannak olyan helyzetek az életben, amikor úgy érezzük, nincs tovább. Ilyenkor gondoljunk arra, hogy Isten akkor is ott van velünk, tart minket, szeret minket, és arra vár, hogy Hozzá fussunk. Ő megbocsát, átölel, betölt minket kegyelmével. Ismerjétek meg a tékozló fiú történetét egy fiatal lány tanúságtételéből, akinek többszörös függőséggel, hazugságok hálójával és abortusszal terhelt múltját családja imái, a szentségek gyógyító ereje és elmélyült imaélete változtatta meg. Tanúsága mindannyiunk számára példa Isten végtelen, feltétel nélküli és állandó szeretetéről. Az Ingyen kaptuk! keresztény podcast epizódját szemléztük.
Gável Klárival beszélgettünk a Nagymarosi Ifjúsági Találkozó 50. évfordulója kapcsán, valamint, hogy milyen nagy családban élni – kilencen vannak testvérek – és milyen szépsége van az egyházhoz tartozásnak, liturgiának. A végén 2 tanácsot is adott a fiataloknak, amik segíthetnek bennünket Isten felé terelni. Klári egy csupaszív lány, aki bátran vállalja a hitét és örömmel mesél arról, hogy Jézus a legjobb barátja.
A farizeusi lelkület nemcsak Jézus idejében fordult elő; van, hogy túl szigorúak vagyunk, ítélkezünk mások és önmagunk felett. Olykor pont mi vonjuk meg magunkat Isten szeretetétől. Itt az ideje, hogy teret adjunk az Ő irgalmának! Papp Dorka írása.
Vannak olyan időszakok az életünkben, amikor a nehézségek nem fogynak, sőt, egyre inkább halmazódnak. A kereszthordozásunk csúcspontján döntés elé kerülünk: belemerülünk a fájdalmunkba vagy Istenben bízva haladunk előre? Szabó Veronika őszinte, szívhez szóló tanúságtétele a mindennapi életből.
Az olimpián sok sportoló milliók előtt tett tanúságot Krisztusba vetett hitéről. Azonban nem csak ilyen különleges helyzetekben lehet megvallani hitünket; a hétköznapi tanúságtételek épp úgy értékesek, erről szól Kissné Berta Rita írása.
Sok kegyelmet kaphatunk azáltal, ha a párunkkal együtt éljük meg a hitünket, de vajon a közös misére járáson és a közösen imádkozáson túl mit tehetünk még azért, hogy a párkapcsolatunk középpontjában ne mi, hanem Krisztus lehessen? Íme a mi tapasztalatunk!
Emlékezzél meg az Úr jóságáról! – gyakran olvassuk a Szentírásban, hogy fontos az eszünkbe juttatni, milyen nagy dolgokat vitt véghez Isten az életünkben. Miközben óvatlanul görgöttem a jegyzeteim között, megtaláltam egy korábbi imámat, amely engem is a hálaadásra és a remény táplálására késztetett.
Végéhez közeledik „Mi az én utam?” című videósorozatunk, de az utolsó előtti epizód előtt még kicsit visszatekintünk az 5. részre, amelyben többek között félelmeiről is beszélt a tehetséges öttusázó, Bőhm Csaba.
Kiderült, hogy mi lett az elvett sportorvosi engedély sorsa Bőhm Csaba pályafutásában. A fiatal öttusázó a „Mi az én utam?” c. sorozatunk legutóbbi részében a teljes odaadás megtapasztalásáról mesélt!