Földi-Kovács Andrea újságíró, korábban a HírTV munkatársa, ma pedig már az Axióma szerkesztője, a Carpe Deum műsor vezetője. Október elején, a rózsafüzér hónapjának kezdetén Kissné Berta Rita arról kérdezte, mit jelent számára a rózsafüzér. Fogadjátok szeretettel tanúságételét a Szűzanya anyai gondoskodásáról, közbenjárásának evangéliumi hátteréről, a rózsafüzér ismétlődő ritmusának lélekre gyakorolt hatásáról, és élete „szériafelszereléséről”!
Jézus
Vágysz arra, hogy az esti imádságaid repertoárját kicsit bővítsd, és ne a gyerekként hittanórán megtanult szövegeket ismételgesd estéről estére? Nem mindig tudod, hogy mit mondj, és úgy érzed, a kötött ima olykor mankót nyújtana? Íme néhány imádság, melyek segíthetnek abban, hogy méltósággal zárd a napod!
A Jézus életéről szóló népszerű sorozat már 50 nyelven elérhető, és több száz további nyelven tervezik még szinkronizálni vagy feliratozni.
Jézus keresztre feszítésének története sokunk számára annyira ismerőssé vált, hogy könnyen átsiklunk afelett, mit is kellett az Isten Fiának elviselnie a kereszten, amikor meghalt a bűneinkért. Hajlamosak vagyunk alábecsülni a szenvedést, amit Jézus nagycsütörtök estétől a kereszten való haláláig átélt. Ebben a cikkben egy kis betekintést nyújtunk abba, mit jelent, hogy „Jézus Isten irgalmából mindnyájunkért megízlelte a halált” (Zsid 2,9).
A Yeshua/Our God reigns (Jézus/Istenünk uralkodik) című dicsőítődal szövege csupán néhány sorból áll, legfőképp Jézus nevének ismétléséből. Nem is kell, hogy ennél több legyen, hiszen van, hogy pont arra van szükségünk, hogy kevés beszéddel mindent elmondjunk.
Isten emberré lett, testté lett, hogy üdvözítsen minket. Ez a karácsony csodája, amit egy-két napos ünnepléssel nehezen lehet befogadni. De nem is kell, hogy így legyen, hiszen a karácsony egy egész ünnepkör, amikor arra vagyunk meghívva, hogy nyolc napon át ünnepeljünk!
“A legnagyobb baj talán az, hogy a társadalomban csak azt nevezik alkoholistának, aki az utcán az ürülékében fekszik, mást nem. Pedig ez nem így van.” Hogyan lesz valakiből alkoholista? Milyen mértékű vagy gyakoriságú ivás esetén beszélhetünk függőségről? Fazekas György atya több mint 10 éve a Katolikus Szeretetszolgálat fenntartása alá tartozó Alkoholistamentő Szolgálat lelkésze, de útja hosszú volt ezidáig; már öt éves korában találkozott az alkohollal, tizenéves korától kezdve pedig alkoholista volt. Beszélgetésünkben kirajzolódik megrendítő, ugyanakkor reményt adó tanúságtétele függőségéről és Jézus szabadító erejéről. Gyuri atyát arról is kérdeztük, lehetnek-e mélyen hívő emberek alkoholisták, mit tudunk tenni, ha egy hozzátartozónk érintett a problémában, és milyen változásokra lenne szükség társadalmi szinten, hogy hazánk ne legyen az alkoholizmus élvonalában.
Most vasárnap a talentumokról szóló példabeszédet hallhattuk a szentmisén. A hagyományos, „mainstream” értelmezési mód szerint a példabeszéd a tehetségeink, képességeink kamatoztatásáról szól, és arról, hogy Isten számon kéri majd tőlünk, mennyire sikerült ezeket az Ő dicsőségére és mások szolgálatára felhasználnunk. Vannak azonban másfajta értelmezések is, melyek szerint a talentumokról szóló példabeszéd sokkal inkább a bizalomról szól, és arra hív, hogy lássuk meg magunkban azt, amit a Mester lát bennünk. Egy domonkos szerzetes gondolatai.
Ez a Szentíráson alapuló imádság megragadja a lényegét annak, amire Jézus leginkább vágyik; a velünk való teljes egybeolvadásra!
A 777 indulása óta nem változott az oldal mottója, azaz, hogy a hit nem magánügy. A keresztények többsége valószínűleg egyetért ezzel az állítással, de mivel indokoljuk az álláspontunkat? Pál József temesvári püspök nagyszerű gondolatait szeretnének most megosztani veletek, ami rávilágít arra, hogy az élő hit egyszerűen természeténél fogva sem tud magányügynek megmaradni.