,,A napok csak megtörténtek velem. Mentem dolgozni, egész nap robotolás, majd este fáradtan beestem az ágyba. Ilyenkor csak az olvasás rántott ki a mókuskerékből. Így talált rám Byung-Chul Han: A kiégés társadalma című könyve nyáron és a felismerés: ez így nem mehet tovább!” Zolek könyvajánlója ezúttal abban segít, hogy ne égjünk ki teljesen a hétköznapok dolgos teendői között.
Zolek
Zizeg körülöttünk a világ, minden és mindenki a figyelmünkre vágyik, legalábbis pénzzé konvertálja. Rengeteg értéknek hazudott eszme zúdul ránk folyamatosan és rabolja el időnket. Valóban kihívás mindannyiunknak megtalálni a nyugalmat és visszatérni, újra felfedezni a valódi értékeket.
Zolek új könyvajánlójában Böszörményi-Nagy Gergely könyvével indul útnak megtalálni a valódi forrást.
Számtalan lehetőség öleli körül életünket. A legjobb választás préselése gyakran rabolja meg a hétköznapokat. A legjobb munkahelyen vagyok? A megfelelő párral fűzöm össze az életemet? Az utóbbi idők legnagyobb tanulsága az volt számomra, hogy a lényeg az, hogy döntsek. Ebben erősített meg Matt Haig: Éjfél könyvtár című könyve. Az elmaradt lehetőségeken való merengéseknek, a múlt kudarcainak, rossznak gondolt útválasztásaimon való rágódásnak vet véget ez a mű.
Áradhat-e életerő és jókedv egy idősotthon lakóiból? Ha Richard Osman Csütörtöki nyomozóklub című könyvét olvasod, akkor megbizonyosodhatsz róla: igen! Kicsit kusza, de a könyv végére összeálló szálakon keresztül együtt izgulhatunk a nagy élettapasztalattal rendelkező és annak megosztásával nem fukarkodó idősekkel.
Farkas Zolek könyajánlója A csütörtöki nyomozóklub című regényről.
Áthághatók-e a szabályok, ha egy felettesebb jóért küzdünk? Lehet-e a bűn eszköze a jóságnak? Izgalmas kérdések, amelyek felmerülnek Jordan B. Peterson: Túl a renden – újabb 12 szabály az élethez című könyvében. A választ közösen kereshetjük meg a szerzővel, miközben a Roxfort falai és történései is megelevenednek. Vajon Harry Potter, Ron és Hermione a helyes úton járnak, mikor rosszban sántikálnak? Régóta foglalkoztat ez a kérdés, hogy a bűn lehet-e eszköze egy ,,felettesebb jónak”?
Olvassátok el Farkas Zolek könyvajánlóját!
Az első találkozásom Ferenc pápával örökre meghatározó élmény számomra. 2016-ban kétmillió fiatallal és és a pápával virrasztottunk, imádkoztunk, aludtunk együtt egy réten Krakkó közelében. Már volt hasonló élményem 2011-ben Madridban. A katolikus ifjúsági világtalálkozó az ünneplésről, az egymáshoz kapcsolódásról, a találkozásról szól. A nemzetek, népek találkoznak egy héten keresztül ünneplünk, gondolkodunk, imádkozunk, megosztjuk a gondolatainkat. A pápa akkor azzal bátorított minket, hogy ne legyünk kanapé-keresztények, vagyis merjünk a tettek mezejére lépni és egymást bátorítani.
Olvassátok el Zolek új könyvajánlóját!
Alig vártam, hogy a kezemben tarthassam Böjte Csaba ferences rendi szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány alapítójának Az élet jó oldala című új könyvét, amelyben Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszterrel beszélget – egymás gondolataira reflektálnak. Nem sejtettem, hogy az utóbbi idők számomra legmeghatározóbb könyve olyan gyakorlati útmutató is lesz, amely segít hatékonyabbnak és nyugodtabbnak lennem.
A halált közel engedni nehéz dolog. Félve kezdtem bele ebbe a mások által agyondicsért könyvbe. A kedves és humoros történet azonban új perspektívát adott.
Teljesen elvarázsol az a világ, amelybe e könyv által kerültem. Megismerhettem egy autista fiú gondolkodását, empátiát ébresztett bennem. Miközben összebarátkoztunk, egy lebilincselő detektívtörténet és egy szomorú családi dráma közepén is találtam magamat.
Farkas Zolek könyvajánlója a nyári szünet után.
Két nap alatt elolvastam, majd hetekig vittem magammal Guillaume Musso Most! című könyvének történetét. Hordoztam a villamoson, a dolgos hétköznapokon, biciklizés alatt a kerekekkel együtt jártak a gondolataim a hegyekben, a Balaton partján. Baráti beszélgetésekben lett társunk, ha a most hatalmáról értekeztünk. Egy krimi, amely tökéletesen kikapcsol egy nyaralás alatt.