Sokan megkérdőjeleznék azt a gondolatot, hogy egy rákban elhunyt édesanyát, aki maga után hagyja férjét és négy gyermekét, áldottnak neveznek. Jessica mégis úgy vélte, hogy őt “megáldotta a rák” – miután halálos betegséget diagnosztizáltak nála, elindított egy Instagram-oldalt Blessed by cancer névvel, melyen keresztül megörökítette a rákkal folytatott küzdelmét, valamint folyamatos, Istenbe vetett bizalmát és hitét. Nemrég Jessica férje, Lamar beszélt arról, hogy megtérésük hogyan készítette fel őket arra, hogy Istennel az oldalukon nézzenek szembe a rákkal, hogyan döntött Jessica a rák kezelése és a méhében növekedő gyermeke védelme között, és hogyan tudták megőrizni a békét a szenvedések közepette is.
életszentség
Hamarosan két Y generációs fiatalt is szentté avathatnak, akik 1991-ben születtek, mély hitük volt és tragikusan fiatalon meghaltak. Carlo Acutist a „digitális kor szentjeként” is emlegetik, mert az interneten népszerűsítette a katolikus hitet. Helena Kmieć pedig nagyon korán belevágott a missziózásba, és egy ideig Magyarországon is szolgált.
Egy fiatal olasz srác, aki sportolt, tanult – mégpedig remek eredményekkel – horgászott, és közben a szabadtéri események szerelmese volt. Ő volt Nicola Perin, a mindig mosolygós fiatal, aki azonban 15 évesen leukémiás lett. Betegségét méltón, sőt példamutatóan ajánlotta fel, hitében megerősödve halt meg mindösszesen 17 évesen.
Habár még nem közismert, de a szülőföldjén, Olaszországban élőkre már most ösztönzőleg hat az életpéldája: szűk hazájában sokan már most imádkoznak a közbenjárásáért.