hirdetés: offline-2026

hirdetés

2026.06.23.

„Köszönet és hála” – példátlan összefogással állnak ki a szülők az esztergomi ferences gimnázium mellett

Összefogtak a Szent Antal Esztergomi Ferences Gimnázium tanulóinak szülei és közös közleményben fejezték ki köszönetüket az intézmény oktatói, nevelői szerzetesei felé. Mint ismert, a múlt héten nagy médianyilvánosságot kapott egy korábbi bántalmazásos eset az intézményben, amely kapcsán a szerzetesrend vezetősége teljeskörű vizsgálatot rendelt el. Ezt követően azonban olyan általánosító és megbélyegző – az igazság minden formáját nélkülöző – állítások lepték el a nyilvánnoságot, amely a szülői munkaközösséget ennek a közlemény megírására ösztönözték. Érdekesség, hogy a szülők több mint kilencven (!) százaléka támogatta aláírásával az írást – amelyet változtatás nélkül teszünk közzé.

Köszönet és hála a Szent Antal Esztergomi Ferences Gimnázium és Kollégium oktatói, nevelői és szerzetesi közösségének

Köszönet, hogy minden időben, mindennap, az év tanítási idejében, hétvégéken és ünnepeken, sokszor a nyári szünetben, ébredéstől az elalvásig (és utána) a gyerekeink mellett vannak.

Köszönet, hogy minden nehézségben, örömben, döntéseknél és érzelmi viharoknál, családi tragédiáknál a gyerekeink mellett vannak. Köszönet, hogy megtartó, megbízható közösségben lehetnek, melynek minden tagjára odafigyelnek, hogy jó helyen és biztonságban tudhatjuk őket!

hirdetés

Köszönet, hogy épp úgy, mint a gyerekeink, számíthatunk a nevelői tapasztalatra, a türelemre, bölcsességre és kiállásra. Hogy nem engedik el a kezüket, hogy előbb kérdeznek, ha kell hívnak és egyeztetnek, és utána mondanak véleményt, jóindulattal és szeretettel.

Köszönet és hála az irgalomért, a sok virrasztásért, a sok újrakezdésért, a sok lehetőségért, a személyes törődésért, a felelősséggel viselt döntésekért, amit itt gyerekeinken keresztül mi is megtapasztalhatunk, nekünk, szülőknek is példaként szolgál.

Köszönet, hogy bármikor Önökhöz fordulhatunk kétségeinkkel, kérdéseinkkel tanácstalanságban, kétségbeesésben, tehetetlenségben.

Köszönjük a pedagógusoknak és prefektusoknak, hogy több kommunikációs csatornán is tájékoztatnak bennünket és megszólíthatók fogadóórán, telefonon, e-mailben is.

Köszönjük, hogy a gyermekeinkkel való napi küzdelmet is felvállalják helyettünk is.

Köszönjük, hogy a szerzetestestvérek által megélhetik a ferences lelkületet, melynek csendje és egyszerűsége nagyobb hatással van rájuk, mint a világ zaja.

Köszönet és hála, hogy a gyerekeink itt fiúkból férfiakká válnak. Olyanokká, akik ebben a közösségben megtanulják saját érdekeik elé helyezni másokét, a közösségét, és hogy a tetteiknek következménye van, amit vállalniuk kell.

Hogy itt a krisztusi értékek nem képezik vita tárgyát. Hogy itt minden gyereket az üdvösség felé vezető úton próbálnak tartani.

Hogy itt a Krisztusra épített ferences lelkiségű közösség tartja meg a fiainkat hitben, tiszteletben, egymás iránti szeretetben és barátságban.

Köszönjük, hogy az Önök példáján keresztül megtapasztalhatják, megtapasztalhatjuk a katolikus egyház megtartó erejét és éltető közösségét.

Forrás: Szent Antal Ferences Gimnázium Facebook-oldala

Borítókép - Fotó: Laterex / Magyar Kurír
Hírek
hirdetés