Nagyboldogasszony, azaz Szűz Mária mennybevétele főünnepnek számít a katolikus egyházban. Bese Gergő atya osztotta meg emlékeit és azt is, hogy számára mit jelent a mai ünnep.

Nagyboldogasszony, azaz Szűz Mária mennybevétele főünnepnek számít a katolikus egyházban. Bese Gergő atya osztotta meg emlékeit és azt is, hogy számára mit jelent a mai ünnep.
Közeleg a karácsony, amely főszereplője Jézus Krisztus, akinek a születését ünnepeljük. De van a történetnek egy másik fontos szereplője, aki nélkül nem ünnepelhetnénk. Aki igent mondott Isten Fiára és vállalta az ezzel járó nehézségeket. Ő nem más, mint Szűz Mária, aki egy bátor lány volt és képes volt mindent feláldozni a gyermekéért.
Az idén, egymás után harmadszor Bajnokok Ligája győztes Real Madrid felajánlotta győzelmét a spanyol fővárosban található almudenai Szűz Máriának.
Az idei esztendőben farsangvasárnapra esik február 11-e, a lourdes-i jelenések emléknapja. 160 évvel ezelőtt, 1858-bana Pireneusok lábánál fekvő település a Találkozás helye lett. A Gave folyó partján található Massabielle barlang ma a csend, a béke, a gyógyulás helye.
A Fatimai jelenések 100. évfordulójára emlékezve 40 fős zarándokcsoport érkezett a Portugál kegyhelyre július 13-ára. A három kis pásztorgyermekre, Francesco, Jacinta és Lucia, a júliusi jelenés alkalmával Mária három titkot bízott.
Hiába okostelefonok, internet és egyéb „kütyük”, a „rózsafüzér szakkör” vagy „kontyos URH” riadóláncánál nincs se gyorsabb, se naprakészebb híradási hálózat. Így történt, hogy én aztán a neten majd fél órát kerestem azt, amiről a kontyos nénik már susogtak a templomban vasárnap hajnalban. Hogy állítólag könnyezett a Szűzanya…
A 2010-ben még XVI. Benedek pápa által, Camillo Ruini bíboros elnökletével felállított bizottság feladata az volt, hogy megállapítsa: valóban a kezdetektől a mai napig megjelenik, illetve „látnokokon” keresztül üzen a Szűzanya a boszniai kisvárosban?
Újra itt a hétfői KV, azaz a 777 vlog-sorozata, amelyben Hodász András atya válaszol a kérdéseitekre.
A világ egyik leghíresebb szobrának története az 1920-as évekbe nyúlik vissza, amikor is Jose Thedim (1892 – 1971) szobrász Brazíliából vitte a cédrusfából készült 110 cm nagyságú szobrot Fatimába. Az alkotó az akkor 13 éves látnok, Lucia útmutatásai szerint készítette el a szobrát.
Szerdai általános kihallgatásán Ferenc pápa folytatta a keresztény reményről szóló tanítás-sorozatát – az elmélkedést ezúttal egy golgotai jelenetre építette fel, annak középpontjában pedig Szűz Mária állt.