Méghogy a cölebsz lelkipásztorok nem értenek a párkapcsolatokhoz! Patsch Ferenc jezsuita legújabb könyvében a szexualitásról, hűségről és a pályamódosító papokról is elmond mindent – amit csak tud.

Méghogy a cölebsz lelkipásztorok nem értenek a párkapcsolatokhoz! Patsch Ferenc jezsuita legújabb könyvében a szexualitásról, hűségről és a pályamódosító papokról is elmond mindent – amit csak tud.
„Aki kinyit egy könyvet, mindenekelőtt önmagát nyitja ki. Nem az író, s nem is az író által teremtett alakok fájdalmába vagy reményébe ütközik, hanem saját magáéba” – írja Csoóri Sándor költő. Ma van az olvasás világnapja, ebből az alkalomból összegyűjtöttünk 5+1 olyan könyvet, amelyeket bátran ajánlunk nektek is, különösen ha a hit, a remény, a kitartás témájában szeretnétek olvasnivalót.
„Állunk a szülőszobán az üvöltő csecsemővel a kezünkben, mi, férfiak, és nem értjük, mi történt. Eddig ugyanis nem mondta senki, hogy mi is újra megszületünk, csak ezúttal apaként” – Véssey Miklós könyve egy újszülött édesapa első lépéseiről.
Négy új kötet bemutatójával, dedikálással és kedvezményes könyvvásárral várja az olvasókat a Jezsuita Kiadó a Szent István Könyvhét keretében.
Áthághatók-e a szabályok, ha egy felettesebb jóért küzdünk? Lehet-e a bűn eszköze a jóságnak? Izgalmas kérdések, amelyek felmerülnek Jordan B. Peterson: Túl a renden – újabb 12 szabály az élethez című könyvében. A választ közösen kereshetjük meg a szerzővel, miközben a Roxfort falai és történései is megelevenednek. Vajon Harry Potter, Ron és Hermione a helyes úton járnak, mikor rosszban sántikálnak? Régóta foglalkoztat ez a kérdés, hogy a bűn lehet-e eszköze egy ,,felettesebb jónak”?
Olvassátok el Farkas Zolek könyvajánlóját!
Mit gondol egy jezsuita magazin a jezsuita egyházfőről? S mivel érdemes kezdeni az ismerkedést, ha Ferenc pápa saját gondolatait olvasnád inkább?
Az első találkozásom Ferenc pápával örökre meghatározó élmény számomra. 2016-ban kétmillió fiatallal és és a pápával virrasztottunk, imádkoztunk, aludtunk együtt egy réten Krakkó közelében. Már volt hasonló élményem 2011-ben Madridban. A katolikus ifjúsági világtalálkozó az ünneplésről, az egymáshoz kapcsolódásról, a találkozásról szól. A nemzetek, népek találkoznak egy héten keresztül ünneplünk, gondolkodunk, imádkozunk, megosztjuk a gondolatainkat. A pápa akkor azzal bátorított minket, hogy ne legyünk kanapé-keresztények, vagyis merjünk a tettek mezejére lépni és egymást bátorítani.
Olvassátok el Zolek új könyvajánlóját!
Xavéri Szent Ferenc, a missziók atyja; Kaszap István jezsuita novícius, egy Istent kereső fiatal; az 1950-es évek Japánjába evangelizálni vágyó fiktív Napóleon-leszármazott – három különleges ember hivatáskeresését és drámai fordulatokat sem nélkülöző, rögös életútját ismerhetjük meg a Jezsuita Kiadó márciusi könyvújdonságaiból.
„Azután így szólt az Úristen: „Nem jó az embernek egyedül lennie. Alkotok neki segítőtársat, aki hozzá illő.” (Ter 2, 18) Azt hiszem, ez az igeszakasz sok nőben ellenérzést vált ki, mert jó páran félreérthetően magyarázzák az idézet jelentését, vagy egyenesen alárendelődésre gondolnak a segítőtárs szó hallatán. De vajon milyen kifejezést használ az eredeti héber szöveg, és hogyan értelmezzük a leírtakat?
Az új év kezdetén nemcsak fogadalmainkról, de a döntéseinket és életvitelünket meghatározó értékekről is érdemes lehet elmélkedni. Ismerd meg Dr. Mandeep Rai szellemi utazásra hívó könyvét, amely segítségedre lehet ebben.