Sokunk küzd önértékelési problémákkal. Elfogadni magunkat olyannak, amilyenek vagyunk, mélyen magunkévá tenni az érzést, hogy minden tulajdonságunkkal, jóval-rosszal együtt szerethetőek vagyunk, nem könnyű.

Sokunk küzd önértékelési problémákkal. Elfogadni magunkat olyannak, amilyenek vagyunk, mélyen magunkévá tenni az érzést, hogy minden tulajdonságunkkal, jóval-rosszal együtt szerethetőek vagyunk, nem könnyű.
Miért érintik a fiatalokat nagyobb arányban a mentális betegségek? Hogyan ismerhetők fel a szorongás és a depresszió jelei? Miért fontos keresztényként nem csupán a lelki, hanem a pszichés egészségünkkel is törődni? Hogyan lehet a krízis esély a fejlődésre? Ezekről is beszélgettünk páros interjú keretében két keresztény szakemberrel, Frivaldszkyné Jung Csilla klinikai szakpszichológussal, logoterápiás szakemberrel és Somogyi Klára tanácsadó szakpszichológussal, család- és párterapeutával.
„Itt volt rám szükség, hát jöttem” – amikor az emberek azt kérdezgetik, hova lett az orvos ebben a krízisben, Ő így válaszol. Pintér Béla dalszerző-énekes blogbejegyzését szemlézzük.
Nagyon sokféleképpen tudunk elveszteni valakit. Elfeledkezünk róla, összeveszünk vele, távol költözünk tőle, egyre kevesebbet beszélünk vele… Vagy, ami végleges és visszavonhatatlan, a halál is elválaszthat bennünket egy-egy szeretett személytől. Bár keresztényként erősen bízunk benne, hogy ő már jól van, nem szomorkodik, mi mégis fájdalmat érzünk és egyfajta űrt, ha rá gondolunk. Ha pedig igazán közel állt hozzánk az elvesztett személy, akkor eleinte alig telik el perc, hogy ne gondolnánk rá.
Egy fiatal nő tanúságtétele szexről, hitről, függőségről és minden ezzel járó harcról. Fontos kérdések és témák egy kényes korban a családon belüli kommunikáció tabuiról és az ebből következő sokakat érintő problémákról.
A gyermekek bántalmazásánál szomorúbb dolog kevés van. Mégis, szinte mindnyájan éltünk át verbális, fizikai vagy szexuális bántalmazást gyermekkorunk során. Olvasónk arról tesz tanúságot, hogy van gyógyulás. Lehetséges szabadon, a bántalmazás fájó sebei nélkül élni.
A pszichoterápiának (elme és ideggyógyászat) megvannak a határai, amit el kell fogadni. A katolikus pszichoterapeuta és teológus, Peter Tyler elmondása szerint Jézus képes arra, hogy behatoljon tudatalattink legmélyére és ott gyógyítson bennünket.